SPORTOVNÍ BRÝLE S DIOPTRICKOU VLOŽKOU - VSADKOU - VHODNÉ NA CYKLISTIKU ,BĚH ,BĚŽKY A BĚŽNOU TURISTIKU A JINÉ SPORTY

SPORTOVNÍ BRÝLE S DIOPTRICKOU VLOŽKOU =VSADKOU

Vsadkové sportovní brýle - DIOPTRICKÝ KLIP VYJÍMATELNÝ -korekce zrakové vady je řešena díky zabroušení odpovídajících čoček do speciální vsadky, která se pomocí nejrůznějších mechanizmů (kloubové, nacvakávací patenty, pevné - neodnímatelné - osazení) připevňuje na základní nosnou obrubu, na které jsou zároveň upevněny ochranné zorníky. Výhodou tohoto způsobu korekce je zejména nižší náročnost na zábrus a osazení korekční čočky, kdy lze využít skladových produktů za velmi příhodné ceny (což je ekonomické např. při častých změnách dioptrické korekce). U některých typů vsadkových obrub je možné vyměňovat či doplňovat ochranné zorníky s různým barevným a optickým provedením (tmavé, čiré, rozjasňující, polarizační), což umožní využít jedny brýle v různých světelných podmínkách. Nevýhodou je mírně zhoršený estetický vzhled při nutnosti mohutnějšího nosného rámečku, větší počet komponentů, které je možné ztratit, poškodit apod. Některým uživatelům též vadí velikostí vsadky omezené zorné pole a menší volný prostor před očima, který někdy vede ke "škrábání" řas o čočky, rychlejšímu zašpinění dioptrických čoček atd.

  • Předsádkové či předvěsové sportovní brýle - jedná se o podobný princip jako u vsadkových brýlí s tím rozdílem, že dioptrické čočky jsou vsazeny přímo v základním nosném rámečku, tvořícím brýlový střed, a před ním jsou umístěny různě zabarvené a tvarované nedioptrické zorníky, které lze obvykle i vyměňovat podle potřeby použití. Výhody i nevýhody jsou obdobné jako u předchozí varianty.

TUTO VARIANTU VOLÍ TEN KDO HLEDÁ NÍZKOU CENU ,JINAK JE LEPŠÍ VOLIT DRAŽŠÍ VARIANTU BEZ KLIPU VE VARIANTĚ PERFORMER ,VERSPORT ,AIRLINE A JINÉ 

TYTO BRÝLE JSOU RŮZNÝCH ZNAČEK R2, RELAX,OCEAN,3F ,NEW OPTICAL,RUDY PROJECT A JINÉ

U NĚKTERÝCH VARIANT JE MOŽNÉ MĚNIT PŘEDNÍ FILTRY SLUNEČNÍ,ČIRÉ,SAMOZABARVOVACÍ ZVÝRAZŇUJÍCÍ  ŽLUTÁ ,ORANŽOVÁ......

TYTO BRÝLE JSOU VHODNÉ JAK NA BĚŽNÉ SLUNĚNÍ TAK NA RŮZNÉ SPORTY

JSOU VĚTŠINOU Z PLASTOVÝCH MATERIÁLŮ,POLYCARBONÁTU,GRILAMIDU,ULTEMU A JINÝCH ODOLNÝCH MATERIÁLŮ 

VÝHODY

- NÍZKÁ CENA

NEVÝHODY 

- OMEZENÉ ZORNÉ POLE DÍKY MALÉMU DIOPTRICKÉMU KLIPU/JE LEPŠÍ VOLIT CELOPLOŠNÉ DIOPTRICKÉ BRÝLE SPORTOVNÍ - BEZ VLOŽKY DIOPTRICKÉ/  

Dioptrické sportovní brýle s přímo zabroušenou korekcí - jedná se o obruby, do nichž je přímo místo původního zorníku nebo ochranné barevné fólie zabroušena a vsazena dioptrická korekční čočka. Výhodou tohoto řešení je především vynikající estetický vzhled (vypadají jako tradiční nedioptrické sportovní nebo sluneční brýle), po funkční stránce je to zejména menší počet dílů náchylných na rozbití, než např. u vsadkových brýlí, větší prostor mezi okem a brýlovou čočkou (tj. větší prostor pro řasy a pohyb víček), větší rozsah zorného pole, méně rušivých odrazů díky menšímu počtu optických ploch atd. Díky většímu prohnutí čoček, jejich velkým průměrům, různě provedeným fazetám a tvarům je nutné při jejich výrobě využít speciální technologii (tzv. WRAP), díky které je na základě individuálních vstupních parametrů (dioptrické hodnoty, prohnutí a náklon obruby atd.) možné vyrobit čočky tak, aby bylo zachováno co nejvěrnější zobrazení bez zkreslení. V současné době jsme schopni nabídnout rozsáhlou škálu tvarů, úprav a probarvení brýlových čoček, kterými lze osadit skutečně velké množství sportovních brýlových obrub.