DIOPTRICKÁ SKLA = BRÝLOVÉ ČOČKY DO KLOPENÝCH OBRUB SPORTOVNÍCH KŘIVKA 6 NEBO 8

Sportovní brýle PERFORMER můžete libovolně kombinovat s rozsáhlou nabídkou trivexových  nerozbitných čoček špičkové kvality – ACTIsun. Vybírat můžete hned z několika variant:

Fotoropní a kontrast zvyšující filtr ve čtyřech barevných variantách:

ACTIsun amplifier má oranžovo hnědý filtr se základním zabarvením 35% (30%*) a fototropním zabarvením až 80% (70%*). Absorpcí modré barvy zvyšuje kontrasty především za špatných světelných podmínek oddělením informativního světla od rušivých podílů. Periferní vidění, důležité pro koordinaci pohybu, tak zůstává plně zachováno. V případě potřeby se zbarvuje hnědě a je tak univerzálně použitelným filtrem pro všechny druhy venkovních sportů v proměnlivých světelných podmínkách. 

ACTIsun neutralizer s integrovaným polarizačním filtrem a skvělou ochranou proti oslnění má základní zabarvení 70% (60%*) plus fototropní zabarvení až 85% (75%*). Díky této kombinaci filtrů nabízí již v neaktivním stavu jedinečný kontrast dosažený cílenou neutralizací oslňujících reflexů. Barva v neutrálním šedém tónu zaručuje nezkreslené barevné vidění i za mimořádných světelných podmínek.

ACTIsun track je na závodní dráze jako doma, ať už na silnici, na sjezdovce nebo na ledovci, ve dne nebo v noci. Tento světle žlutý filtr je i s ubývajícím světlem stále funkční a tmavne v případě potřeby do šedohnědé barvy až do 80% (70%*). Se svojí schopností, absorbcí modré barvy, je ideální brýlovou čočkou pro motocyklisty, zimní sportovce, cyklisty, chodce a noční aktivity – bezpečně od rána až do večera.

ACTIsun outdoor je vhodný především pro veškeré aktivity v přírodě. Základní ostružinové zabarvení 60% (50%*) snižuje za měnících se světelných podmínek při rychlých změnách jasu „temný stěnový efekt" a zajišťuje bohaté kontrastní vidění, jsou-li v okolí dominantní hnědé a zelené barvy. Z toho profitují cyklisté, tenisté a golfoví hráči. Fototropní zabarvení maximálně 85% (75%*) chrání před silným slunečním zářením, brýlová čočka se přitom zbarví do tmavě hnědého odstínu.

*Upozorněni: korekční čočky ACTIsun vypadají z technických důvodů o něco světleji než plan čočky.

Pro stálou vysokou ochranu na přímém slunci s působivým zvýšením kontrastu díky polarizaci, tj. cílenou absorpcí oslňujících reflexů, máte na výběr ze tří variant:

ACTIsun polagreen (polarizační zelená), pola grey (polarizační šedá) a pola brown (polarizační hnědá). Polagreen a pola greyp řesvědčí nízkým zkreslením barev, pola brown přiměřeně přednostně snižuje krátkovlnné světlo a ještě více zvyšuje kontrastní vnímání. Technologie výměnných brýlových čoček u modelů řady PERFORMER TTR zaručuje 100% účinnou polarizaci až na okraj brýlové čočky.

VariantyACTIsun solid redukují světlo výhradně v závislosti na vlnové délce. Vedle klasických slunečních zabarvení solid green (zelená), solid grey (šedá) a solid brown (hnědá) je světlejší solid orange (oranžová) vynikajícím tlumičem modré barvy, který cílenou absorpcí krátkovlnnéh osvětla,za snížené viditelnosti a oparu, eliminuje tzv. "šum". Solid orange působí tedy také fyziologicky rozjasňujícím dojmem.

Jaká varianta ACTIsun je pro individuální, zcela osobní požadavky ideální nebo zda je možné doporučit jeden nebo dva páry výměnných brýlových čoček, to musí být vždy stanoveno  očním optikem specialistou PERFORMER. Neboť ani jeden model nenabízí standardní variantu. obruba a brýlové čočky jsou vždy samostatně konfigurovatelné.Proto předem než objednáte volejte pro více info na tel 721148485 nebo pište na email     info@optika-stribro.cz  na eshopu jsou jen základní varianty ,je tolik možností povrchových úprav a kombinací ,že by se nám nevešla na eshop .

Zušlechtění

Na každou brýlovou čočku ACTIsun může být nanesena jedinečná povrchová úprava digital coat a tím se stává ještě výkonnější. Švýcarsko je již tradičně lídrem ve vývoji antireflexních vrstev a příslušné výrobní technologie. Swiss Made digital coa tsplňuje nejen základní požadavky povrchové úpravy brýlových čoček na nejvyšší úrovni, je také bezkonkurenčně estetická.

Digital coat se skládá z velmi odolného tvrzení, antireflexní vrstvy, vrstvy odpuzující vodu, tuk a nečistoty a z antistatické vrstvy.

Tvrzená vrstva nejen výrazně prodlužuje životnost brýlové čočky. Škrábance a jiná poškození optické plochy ruší vjem a vytváří nepříjemné rozptýlené světlo. Digital coat činí brýlové čočky méně citlivými a tak opticky stabilnějšími.

Standardní brýlové čočky odráží v závislosti na zvoleném materiálu kolem 10% světla. Tyto odrazy jsou na vnitřní ploše čočky silně dráždivé a vnímaný obraz překrývají rušivým závojem. U světlejších brýlových čoček toto platí i pro reflexy na vnější ploše.

Mají-li brýlové čočky na přední ploše zrcadlovou úpravu, která je zde v první řadě čistě z módních důvodů, rušivý závoj ještě nepříjemně zesílí. Vícenásobné světelné průchody k tomu vytváří vnitřní bodové rušivé reflexy.

Oboustranná antireflexní vlastnost vrstvy digital coat svým novým zpracováním neutrálně eliminuje všechny reflexy z 99,9%. Získaný kontrast je velmi působivý za všech světelných podmínek. Vrstva digital coat zaručuje esteticky a opticky ideální brýlové čočky, stejně jako dokonalé, stabilní vlastnosti filtrů.

Super hydrofobní a stejně tak i antistatické termické zapečetění vrstvy digital coat odpuzuje nečistoty od optické plochy a usnadňuje její čištění. Tím je zachována maximální zobrazovací kvalita. 

Ve sportovních brýlích PERFORMER Sports jsou v základním provedení zabroušeny polykarbonátové čočky v šedé, hnědé nebo zelené barvě. Na výběr jsou také v kontrast zvyšující variantě blueblocker nebo trivexové čočky špičkové kvality – ACTIsun ve fototropním, polarizačním a standardním zabarvení.